Molo w kształcie litery U, promenada spacerowa, ławeczki i monitoring. Jezioro Białe już w tym sezonie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Prace przy budowie molo są już na ukończeniu.

Molo będzie miało 50 metrów długości licząc od plaży i 70 metrów szerokości. Stanęło na wysokości plaży OSIR. – Budowa jest już na ukończeniu – mówi Marcin Zdolski z UG Włodawa. – Pozostało jeszcze przymocowanie barierek i zamontowanie oświetlenia.

Molo będzie miało podświetlenie od dołu. Z zewnątrz spacerowiczów od toni jeziora oddzielać będzie drewniana barierka, zaś w środku wytyczonego przez pomost prostokąta powstanie kąpielisko, z przeznaczeniem przede wszystkim dla najmłodszych. Pomost molo będzie miał 2,40 m szerokości.

To jednak nie wszystko. Z początkiem czerwca ma się zakończyć budowa ponad kilometrowej promenady spacerowej wzdłuż głównej plaży jeziora. – Początek będzie na wysokości Rusałki, a koniec przy starym ośrodku poczty – dodaje Zdolski. – Część promenady będzie wyłożona płytami imitującymi drewno. Całość będzie oświetlona.

- Na pewno dzięki temu plaża zyska na uroku - mówi Katarzyna Jagiełło z Chełma, która co roku wypoczywa nad Jeziorem Białym. - Bardzo dobrze, że plaża będzie oświetlona. Dotychczas nie było tam za bezpiecznie nocą, a wiele osób właśnie tędy chodziła po zmroku.

Nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwać będzie 9 kamer. – Centrum monitoringu znajdzie się w budynku informacji turystycznej – mówi urzędnik. – Wgląd do obrazu z kamer dostanie także policja.

Dzięki kamerom każdy będzie mógł zobaczyć co się dzieje nad jeziorem. – Obraz z dwóch kamer, z „miasteczka” i z plaży będzie transmitowany przez Internet - dodaje Zdolski.

Natomiast po sezonie robotnicy przystąpią do budowania placów zabaw. – Uzgodniliśmy, że prace przy placach rozpoczną się po sezonie, aby nie przeszkadzać wczasowiczom – wyjaśnia urzędnik.

Plaże również czeka lifting. W części będzie zerwana trawa, a w jej miejsce pojawi się piasek. To ma zwiększyć powierzchnię do wypoczynku. W przyszłości gmina planuje zbudowanie promenady dookoła jeziora.***

Zobacz serwis Z przymrużeniem oka
Zobacz Kronikę policyjną województwa Lubelskiego

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!