Wybierz region

Wybierz miasto

  Warsztaty chanukowe we włodawskim Muzeum

  Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego we Włodawie
  Włodawa, ul. Czerwonego Krzyża/7, +48 82 572 21 78

  Od 7.12.2015 do 11.12.2015

  • Brak informacji o cenie

  6 grudnia nieodłącznie wszystkim dzieciom w Polsce kojarzy się z prezentem pod poduszką. Mało kto jednak wie, że w tym roku 6 grudnia rozpoczyna się święto Chanuka. Chanuka (z hebrajskiego חנוכה) to trwające osiem dni święto żydowskie, które zaczyna się 25 dnia miesiąca kislew. Jest obchodzone jako pamiątka cudownego zdarzenia, do jakiego doszło podczas powstania Machabeuszów pod wodzą Judy Machabeusza: niewielka ilość czystej rytualnie oliwy po rekonsekracji świątyni jerozolimskiej paliła się przez osiem dni, dzięki czemu udało się przygotować kolejną porcję oliwy. Chanuka znana jest też jako „Święto świateł”.

  Z tej też okazji Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawkiego przez kilka chanukowych dni (7-11 grudnia 2015 r.) będzie organizowało gry, zabawy i warsztaty chanukowe. Zapraszamy wszystkich małych i dużych do wspólnego świętowania i poznania kultury narodu, który przez wieki tworzył historię naszego regionu.

  W ramach obchodów święta zapraszamy na:

  • Święto świateł - historia, legendy oraz tradycje święta Chanuka. Warsztaty interaktywne.

  • Moc świątecznych opowieści - to legendy, bajki, przedstawienia, które na podstawie chanukowych opowieści przybliżą dzieciom istotę święta chanuki.

  • Plastyczne warsztaty chanukowe, podczas których każdy będzie mógł zrobić drejdla, zaprojektować pełną kolorów chanukową kartkę czy wykonać, z różnych materiałów chanukiję czyli menorę chanukową.

  • Mini makabiada - gry i zabawy chanukowe.

  • Turniej drejdla.


  Istnieje możliwość łączenia kilku rodzajów warsztatów w jeden cykl zajęć.

  Latkes, drejdl, sufganijot, Machabeusze, chanuka gelt, chanukija - nic ci to nie mówi? Nie szkodzi! Przyjdź do muzeum i poczuj magię żydowskiego święta Chanuka!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Głośne i kontrowersyjne...cytaty roku 2018 Kto to powiedział? QUIZ