Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Włodawski sztetl - miasteczko którego już nie ma"

  Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego we Włodawie
  Włodawa, ul. Czerwonego Krzyża/7, +48 82 572 21 78

  Od 1.02.2011 do 31.12.2018

  • od 10zł

  Wystawa ma na celu przybliżenie społeczności, która żyła we Włodawie od XVI wieku, stanowiła większość mieszkańców i dominowała w życiu społeczno-politycznymi i kulturalno-oświatowym, wpływając na koloryt i wizerunek miasta. Działalność ta miała specyficzny charakter, bo w zdecydowanej większości ograniczana była do własnego środowiska. Społeczność włodawskiego sztetl również była specyficzna - bardzo religijna i przywiązana do tradycyjnych wzorów postępowania w życiu codziennym. Językiem dominującym był tu jidysz, a życie społeczne skupiało się wokół synagogi i charakteryzowało silnymi związkami z tradycyjnym, ortodoksyjnym, niechętnie i nieufnie przyjmującym wszelkie nowości judaizmem.
  Częścią integralną wystawy jest instalacja oparta na technologii video mappingu, czyli kreacji multimedialnej 3D, polegającej na wyświetlaniu specjalnie przygotowanej animacji bezpośrednio na detalach architektonicznych.
  Ten modernistyczny projekt jest jednym z pierwszych projektów na świecie, którym obiektem do projekcji stały się XIX wieczne freski. Kilkunastominutowa animacja, oprócz elementów zabawy z architekturą synagogi oraz cyfrowej rekonstrukcji fresków, prezentuje historię włodawskich Żydów.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Głośne i kontrowersyjne...cytaty roku 2018 Kto to powiedział? QUIZ