Wybierz region

Wybierz miasto

  XXIII Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem - dzień 3

  Plac Targowy przy ul. Lubelskiej
  Włodawa, ul. Lubelska/

  17:00 Poniedziałek, 13 lipca

  • Brak informacji o cenie

  XXIII Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

  WŁODAWA’ 2015

  Od 1991 roku Włodawa jest jednym z 250 miast na świecie, które pod flagą CIOFF® organizują festiwale folklorystyczne. W okresie trwania festiwalu miasto przyjmuje do 10 grup folklorystycznych a podczas 22 edycji Włodawę odwiedziło 197 zespołów folklorystycznych z 589 krajów wszystkich kontynentów.

  Celem festiwalu jest upowszechnianie, udostępnianie i ochrona folkloru poprzez integrujące spotkania zespołów z różnych stron świata. Ukazanie kondycji polskiego folkloru na tle innych krajów , pokazanie bogactwa kostiumu polskiego, muzyki, tańca, pieśni i obrzędu. Edukacja i wychowanie społeczeństwa do integracji europejskiej, potwierdzenie hasła „Kultura nie zna granic”. Budowanie świadomości wspólnego dziedzictwa kulturowego, tworzenie postaw obywatelskich, inicjowanie długofalowej współpracy w dziedzinie kultury. Rekonstrukcja i kultywowanie tradycji ludowych oraz wytyczanie nowych kierunków w pracy z dziećmi i młodzieżą.

  Dzięki współpracy Włodawskiego Domu Kultury z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin”, który jest organizatorem XXX Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Lublinie, których dyrektorem jest Pan Jan Twardowski na włodawskiej scenie festiwalowej wystąpią zespoły z Meksyku, Gruzji, Rumunii, Egiptu, Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Serbii, Ukrainy oraz dwa zespoły reprezentujące Polskę.

  Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 11 – 15 lipca. (sobota – środa).

  PROGRAM

  GODZ.17.00
  Koncert
  - Grupa Folklorystyczna „ EL-BEHIRA” EGIPT
  - Dziecięcy zespół Mecklenburg-Pommeraner Folkloreensemble „Richard Wossidlo” - NIEMCY
  - Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy - POLSKA

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!