18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leszek Miller gościł we Włodawie. FOTO

KS
KS
W poniedziałek do Włodawy przyjechał premier Leszek Miller oraz przewodniczący OPZZ Jan Guz. Goście odwiedzili włodawski szpital i spotkali się z mieszkańcami.
W poniedziałek do Włodawy przyjechał premier Leszek Miller oraz przewodniczący OPZZ Jan Guz. Goście odwiedzili włodawski szpital i spotkali się z mieszkańcami. Sojusz Lewicy Demokratycznej Rada Powiatowa we Włodawie
W poniedziałek do Włodawy przyjechał premier Leszek Miller oraz przewodniczący OPZZ Jan Guz. Goście odwiedzili włodawski szpital i spotkali się z mieszkańcami.

Wizyta odbywłaa się w ramach akcji jaką SLD prowadzi wspólnie z OPZZ pn. "walka o pracę". Przewodniczący jeździ po Polsce i odwiedza powiaty i miejscowości o dużym wskaźniku bezrobocia, a powiat włodawski jest powiatem o największym w województwie lubelskim bezrobociu – 25 procent przy średniej dla województwa lubelskiego 15 procent.

Przewodniczący odwiedził włodawski szpital (największy pracodawca w mieście - zatrudnia ok 300 osób) oraz Hutę Szkła w Dubecznie (największy pracodawca w powiecie włodawskim - zatrudnia ok 400 pracowników). Później odbyło się spotkanie z mieszkańcami.

– Polskie społeczeństwo - mówił we Włodawie Leszek Miller – to nie jest syte i zadowolone z siebie społeczeństwo. Mamy ponad 2 mln ludzi bez pracy, drugie tyle pojechało za chlebem poza granice naszego kraju, 800 tys. dzieci jest u nas niedożywionych, a ponad 1 mln Polaków nie płaci za czynsz i nie jest w stanie płacić swoich powinności. To jest Polska właśnie. Dziś nasz kraj jest na 1 miejscu w Europie, jeśli chodzi o tempo dysproporcji pomiędzy najbogatszymi a najbiedniejszymi. Stoimy na rozdrożu. Gospodarka się zwija, a zatem będzie przybywać bezrobotnych.

Premier odpowiadał także na pytania z sali, które dotyczyły wieku emerytalnego, rozpadu państwa, chorego prawa. Odniósł się także do tego, co widział w powiecie. – Nie może być tak, że we Włodawie, gdzie kiedyś były i dobrze funkcjonowały duże zakłady pracy jak garbarnia, teraz się tylko likwiduje, jak chociażby zakład drzewny. Odwiedziłem dziś hutę szkła w Dubecznie i włodawski szpital powiatowy i widziałem, że ludzie tu chcą i potrafią uczciwie i dobrze pracować.

Przed premierem głos zabrał Jan Guz – szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Mówił przede wszystkim o prawie do pracy i potrzebie wspólnego działania. – Dla nas najistotniejsza jest walka o pracę. Ale nie o pracę niewolniczą, nie o pracę za kromkę chleba i szklankę wody, lecz o godziwą pracę. W krajach Unii przeciętny płaca za godzinę pracy to 26 euro, a u nas ledwie 7 euro. A w czym jesteśmy od nich gorsi, skoro ceny mamy podobne? Nie dajmy się oszukać, wyprowadzić na margines, bądźmy jednością, twórzmy wielką rodzinę – zakończył.

Poruszony został również temat likwidacji jednej z ostatnich firm produkcyjnych we Włodawie -Zakład Drzewny Sp. z o.o. Spółka, której właścicielem jest miasto.


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wlodawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto