know
Wojciech Szubartowski
227 osób ukończyło bieg z cyklu „Chęć na Pięć” w wąwozie na LSM w Lublinie. Najszybszy był Michał Biały z Kraśnika, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 16:26. Najlepszą wśród kobiet była Dominika Łukasiewicz z Lublina z czasem 20:23.

Poprzednie edycje biegu „Chęć na Pięć” organizowane były w różnych lokalizacjach. Tym razem wyścig rozpoczął się w Wąwozie Rury LSM, przy tzw. "strzykawie". Limit czasowy ustalony został na 45 minut.

Tylko nieco ponad 16 minut potrzebował na przebiegnięcie dystansu 5 kilometrów zwycięzca Michał Biały (SKB Kraśnik). Drugi na mecie był Dariusz Samarczenko z Lublina (17:25), a trzeci Andrzej Orłowski z Lubartowa (17:27). W czasie poniżej 20 minut bieg ukończyło w sumie 15 zawodników.

Jako 25. linię mety minęła najlepsza z kobiet, Dominika Łukasiewicz. W druga w klasyfikacji pań była Joanna Andrzejewska z Lublina, a trzecia Karolina Korzeniowska z Motycza.

W biegu uczestniczyło 169 mężczyzn oraz 58 kobiet. Najstarszym biegaczem był 71-letni Wojciech Wenerski z Lublina. Najmłodszym natomiast 15-letni Bartosz Cegliński z Lublina.