Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pracownicy chełmskiego MOPR-u zapowiadają strajk ostrzegawczy. "Nasze wynagrodzenia są niższe niż świadczenia"

KSZ
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej
Związek Zawodowy Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, w związku z trwającym sporem zbiorowym zapowiedział strajk ostrzegawczy, który odbędzie się 8 lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie i będzie polegał na przemarszu pracowników od siedziby MOPR do Urzędu Miasta w Chełmie.

Głównym postulatem jest podwyżka wynagrodzeń – 1 500,00 zł od stycznia 2022 r. Aktualnie 75% pracowników zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 3010 zł brutto. Jak przyznają pracownicy, niejednokrotnie zdarza się, że ich wynagrodzenia są niższe niż świadczenia, które otrzymują podopieczni ośrodka.

– Dotychczasowe rozmowy, negocjacje oraz mediacje, również przy udziale osób delegowanych przez Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka nie przyniosły wymiernego efektu. Od decyzji oraz dobrej woli Prezydenta zależy zainicjowanie niezbędnych zmian, które będą odpowiedzią na rosnące problemy naszego środowiska oraz zwiększą efektywność pomocy świadczonej mieszkańcom Chełma – mówi Monika Jezierska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie.

Strajk ostrzegawczy odbędzie się w piątek 8 lipca i potrwa od godziny 10.30 do 12.30. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie przejdą ulicami miasta od siedziby ośrodka do urzędu miasta Chełm. Problem zauważają też radni, zajmując stanowisko w sprawie między innymi na ostatniej Radzie Miasta.

– Łatwiej jest pozyskać 100 mln na autobusy niż zapewnić podwyżki w mieście, ponieważ są to środki bieżące – odpowiadał na radzie prezydent Jakub Banaszek – Zgadzam się z tym, że pracownicy w urzędzie i w jednostkach zarabiają za mało, chciałbym, żeby zarabiali więcej.

Jak podkreślił Banaszek, została zaproponowana "realna" kwota podwyżki. Przywołał też protest MOPR-u w Lublinie. – Prezydent Żuk powiedział, że jest to myślenie życzeniowe, w mieście większym, które ma większy budżet i nie ma szans na tego typu podwyżki – dodał. – My ze środków w budżecie możemy zaproponować tę kwotę 250 złotych, bo nie mamy dodatkowych dochodów źródeł.

Monika Jezierska poinformowała, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy z powodu niskich wynagrodzeń i braku możliwości rozwoju zawodowego z MOPR odeszło około 30 osób. – Apelujemy zatem do władz miasta o podjęcie konkretnych działań w celu zapewnienia wzrostu wynagrodzeń dla pracowników MOPR w Chełmie – podkreśla.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto