Rekordowa frekwencja na Otylia Swim Cup w Lublinie. Zobacz uczestników

know
Wojciech Szubartowski
Rekordowa liczba ponad 1100 uczestników wystartowała w kolejnej edycji Otylia Swim Cup, który w weekend odbył się na lubelskiej pływalni Aqua. Zawody przeznaczone były dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat.

- Jestem dumna, że jest was aż tyle. To znaczy, że ten projekt zyskał swoją rangę i znaczenie w kalendarzu imprez sportowych – mówiła Otylia Jędrzejczak. - Dziękuję klubom, rodzicom i zawodnikom. Życzę, aby na twarzach był uśmiech, a woda była szybka.

W zawodach wystartowali młodzi pływacy z całej Polski oraz zawodnicy z Ukrainy. - Jestem dumna, że po raz ósmy Fundacja Otylii Jędrzejczak realizuje projekt Otylia Swim Cup. Od 2015 roku podróżuję po kraju i przekazuję pozytywną energię oraz zarażam tym, co ważne, miłością do sportu. Sport jest piękną przygodą życia – dodała trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich, a obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych, na dystansach od 50 do 200 metrów w stylach dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Najlepsi dostali puchary i medale. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe.

Ranking medalowy wygrali pływacy UKS GIM 92 Ursynów, którzy wywalczyli w sumie 47 medali, w tym 20 złotych. Dwa kolejne miejsca zajęły zespoły z Ukrainy. Najlepszym klubem z Lublina był UKS SP5 Swim, który z dorobkiem 12 medali (5 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe) zajął piąte miejsce w gronie 39 sklasyfikowanych drużyn.

Indywidualnie najlepszymi zawodniczkami zostały: Yana Kryzhanivska z Kvvs Aquapark Plyazh (9 lat i młodsi) i Lena Łachowska z UKS SP 23 Lublin (13-15 lat), a zawodnikami: Andriy Svyshch (9 lat i młodsi) oraz Markiian Pavlyshyn (13-15 lat) reprezentujący Kvvs Aquapark Plyazh