Studentka Izabela Jastrząb z chełmskiej PWSZ została podwójną wicemistrzynią Polski. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Izabela Jastrząb, studentka II roku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, podczas ostatnich Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu wywalczyła 2 srebrne medale w biegu na 200 m i powołana została do kadry narodowej Polski.

Izabela Jastrząb reprezentuje Klub Agros Chełm i Klub uczelniany AZS PWSZ w Chełmie. Uprawia lekkoatletykę – biegi sprinterskie na 100 i 200 m. W Mistrzostwach Polski seniorów wywalczyła srebrny medal z fantastycznym wynikiem 23,88 sek. w biegu na 200 m.

Uległa jedynie zawodniczce AWF-u Katowice Paulinie Guzowskiej, przegrywając z nią zaledwie o 0,12 sek.

Z uwagi na fakt, że podczas mistrzostw seniorek prowadzona była osobna klasyfikacja młodzieżowców, za zajęcie drugiego miejsca w tej kategorii wiekowej Izabela Jastrząb otrzymała drugi srebrny krążek.

Bardzo dobry występ Izabeli podczas halowego czempionatu został zauważony i doceniony przez trenerów kadry Polski, dzięki czemu chełmska zawodniczka została dołączona do szkolenia w reprezentacji narodowej Polski.

W poniedziałek, 8 marca, prof. dr hab. Józef Zając prorektor PWSZ w Chełmie, senator RP, pogratulował sukcesu Izabeli Jastrząb podkreślając, że studentka godnie reprezentuje chełmską uczelnię i Klub Agros. Prorektor złożył jej również życzenia i wręczył kwiaty z okazji Dnia Kobiet.