MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To była wielka uczta dla serc i zmysłów. II Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej we Włodawie już za nami. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Niedzielny koncert zespołu The Fedor Family w kościele  św. Ludwika we Włodawie był źródłem pięknych artystycznych doznań.
Niedzielny koncert zespołu The Fedor Family w kościele św. Ludwika we Włodawie był źródłem pięknych artystycznych doznań. nadesłane
Dobiegł końca II Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej we Włodawie. Zwieńczeniem wydarzenia był niedzielny koncert zespołu The Fedor Family w kościele św. Ludwika we Włodawie.

Liderem grupy The Fedor Family jest Marek Fedor kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, multiinstrumentalista i pasjonat etnicznych brzmień. W ostatnią festiwalową niedzielę zaprezentował wraz z żoną Małgorzatą i siódemką dzieci w wieku od przedszkolaka do studenta muzyczny program, zainspirowany pieśniami wielkopostnymi, który był dla całej rodziny punktem wyjścia do zanurzenia się w tajemnicę cierpienia, śmierci i odkupienia na Krzyżu. Niezwykle ciekawa i magnetyzującą wręcz aranżacja prezentowanych utworów, pięknie zaśpiewane partie wokalne, przejmująca interpretacja oraz bogate instrumentarium zespołu zbudowały wyjątkowy klimat finałowego koncertu, który sprzyjał modlitwie i zadumie nad istotą Wielkiego Postu.

- To była wielka uczta dla naszych serc i zmysłów, która ubogaciła nas duchowo i była źródłem pięknych artystycznych doznań – mówi Maria Rejman – prezes Towarzystwa Muzyki Chóralnej Vlodaviensis, które było głównym organizatorem festiwalu.

Muzyka chóralna zdominowała trzecią niedzielę festiwalu

Tydzień wcześniej, trzecia niedziela włodawskiego festiwalu - 19 marca - stała pod znakiem muzyki chóralnej, którą wyczarowały dwa amatorskie zespoły z Lubelszczyzny. Obydwie formacje zachwyciły słuchaczy swym artystycznym kunsztem i siłą ekspresji. Jako pierwszy wystąpił chór „Słoneczny Krąg” pod dyrekcją Danuty Bałka – Kozłowskiej, który tworzy 12 ociemniałych kobiet, pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Żułowie.

- Zespół skradł serca słuchaczy swym subtelnym pięknym brzmieniem i autentycznością przekazu artystycznego. Włodawska publiczność odebrała ich wielkopostne śpiewy także jako swoistą modlitwę, szczerą i prawdziwą, bo mówiącą również o ich Krzyżu, który jako niewidome dźwigają przez całe życie - mówi prezes Maria Rejman.

Z kolei chór parafii Pliszczyn pod dyrekcją Karola Gadzały urzekł festiwalowych gości pięknie budowaną harmonią tonów i misternie konstruowaną muzyczną dramaturgią. Ta wielopokoleniowa formacja o dużym potencjale artystycznym umiejętnie tworzyła poprzez swój śpiew przestrzeń do zadumy nad tajemnicą cierpienia, śmierci i odkupienia.
Obydwa występy były niezwykłą formą rekolekcji, których owoce na pewno pozostaną w pamięci wielu słuchaczy.

Festiwal zrealizowano we współpracy z Parafią św. Ludwika we Włodawie, Włodawskim Domem Kultury i Chórem Ziemi Włodawskiej Vlodaviensis. Festiwal wsparli finansowo: Gmina Miejska Włodawa, Starostwo Powiatowe Włodawa i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Włodawa. Partnerem projektu była Fundacja PZU.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wlodawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto