Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włodawa. Rewitalizacja miasta za unijne pieniądze

UM Włodawa, opr. P J
Rewitalizacja to złożony i kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych lub nawet całych miast
Rewitalizacja to złożony i kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych lub nawet całych miast UM Włodawa
Nasze miasto dostało 130 590,00 zł na przygotowanie programu rewitalizacji z nowego budżetu unijnego na lata 2014-2020. Jako jeden z pierwszych samorządów złożyło wniosek w konkursie na przygotowanie programów jeszcze w grudniu 2015 roku.

Rewitalizacja to złożony i kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych lub nawet całych miast. Dotyczy to spraw społecznych takich jak bieda, bezrobocie czy marginalizacja społeczna, gospodarczych oraz przestrzennych.

Najważniejszą rolą programów rewitalizacji to współpraca różnych podmiotów, samorządu, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych czy grup mieszkańców, tak by realizowane w przyszłości projekty wzajemnie się dopełniały i tworzyły spójną całość.

Jak będzie realizowany program rewitalizacji we Włodawie?

- Przede wszystkim zdiagnozowane zostaną obszary kryzysowe i konieczne działania. Wszystko będzie odbywało się poprzez konsultacje z mieszkańcami na ogromną skalę dotychczas nie realizowaną we Włodawie. Tworzenie programu będzie trwało rok, 90 procent kosztów pokryje dofinansowanie unijne, a sam program powstanie niejako pod nadzorem Urzędu Marszałkowskiego – mówi burmistrz Wiesław Muszyński. - W efekcie w późniejszych konkursach za posiadanie tak stworzonego programu Włodawa będzie otrzymywała dodatkowe premiujące punkty, co jest kluczowe ze względu na skale potrzeb w naszym mieście.

Miasto dostało w sumie 130 590, 00 zł na przygotowanie programu rewitalizacji. Obecnie magistrat składa wnioski na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców, kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i kotłów na biomasę, a w przygotowaniu są kolejne dla szkół na rozwój kompetencji kluczowych, na Czworobok i w październiku na tereny inwestycyjne.

Pod koniec roku rusza również program Polska-Białoruś-Ukraina, gdzie miasto Włodawa dzięki umowom partnerskim z samorządami sąsiednich państw już ustala listę kluczowych inwestycji do wspólnej realizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wlodawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto