MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jednodniowa wyprawa w Łódzkiem. Tarasy widokowe na odkrywkę kopalni i elektrownię PGE w Bełchatowie. Co za widoki ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
W zasięgu ręki są tarasy widokowe, z których podziwiać można odkrywkę kopalni i elektrownię w Bełchatowie
W zasięgu ręki są tarasy widokowe, z których podziwiać można odkrywkę kopalni i elektrownię w Bełchatowie Paweł Gołąb
Szukacie pomysłu na jednodniową wyprawę? Mieszkańcy Łódzkiego w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów mają do dyspozycji tarasy widokowe, z których podziwiać można odkrywkę kopalni i elektrownię w Bełchatowie. Podczas wyprawy w te miejsca podziwiać można niesamowite widoki.

Punkty widokowe, z których można podziwiać można odkrywkę kopalni i elektrownię w Bełchatowie, to jedna z idealnych propozycji na weekendową wyprawę. Widoki są spektakularne, a do tego – dla mieszkańców Łódzkiego – dosłownie w zasięgu ręki. Zapraszamy do galerii zachęcając chętnych do osobistej wizyty w tych miejscach.

Są dwa punkty widokowe, z których można podziwiać energetycznego giganta PGE w Bełchatowie

Odkrywkę kopalni i elektrownię PGE w Bełchatowie obejrzeć można z dwóch punktów.

PUNKT WIDOKOWY W KLESZCZOWIE. Jak zachęca PGE, taras widokowy w Kleszczowie, położony na końcu ul. Szkolnej, pozwala turystom podziwiać ogrom bełchatowskiej odkrywki. - W oddali widać koparki węglowe i nakładowe, zwałowarki oraz serpentyny przenośników taśmowych, transportujących węgiel do pobliskiej elektrowni. Kopalnia funkcjonuje od 17 stycznia 1975 r. Wydobycie pierwszych ton węgla brunatnego nastąpiło 19 listopada 1980 r., a docelową zdolność wydobywczą - 38,5 mln ton rocznie - bełchatowska Kopalnia osiągnęła w 1988 roku. Odkryte w 1960 roku pokłady węgla brunatnego ciągną się na długości 25 km w linii Kamieńsk-Kleszczów-Szczerców. Zgodnie z planem ich zagospodarowania, zostaną wykorzystane do 2032 roku. Głębokość kopalnianego wyrobiska to ponad 300 metrów.

TARAS WIDOKOWY W ŻŁOBNICY. Drogę na taras widokowy – jak przybliża PGE - odnajdziemy kierując się do wsi Żłobnica, położonej ok. 5 min drogi na wschód od Kleszczowa. Z tarasu podziwiać można rozpościerający się widok na bełchatowską odkrywkę węgla brunatnego oraz kominy i obiekty elektrowni Bełchatów, która jest największą na świecie elektrownią opalaną węglem brunatnym. Moc pracujących tu bloków energetycznych wynosi 5298 MW i stanowi około 19% mocy zainstalowanej w polskiej energetyce zawodowej. Roczna produkcja energii wynosząca ok. 30 TWh, stanowi około 20% produkcji krajowej.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom - fałszywe strony lotniska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto